fbpx
Miasto

Michayland znów przyciągnął tłumy! [FOTO]

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)
Michayland znów przyciągnął tłumy! [FOTO]
Mateusz Bąk
REAKCJE

Już po raz dwudziesty piąty Zgromadzenie Zakonne Księży Michalitów zorganizowało Michayland! Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji i prezentów

W Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu wyrosło dziś wyjątkowe miasteczko. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza przygotowało przeróżne warsztaty, zabawy i konkursy. Do dyspozycji było aż 50 stanowisk. Szczególną popularnością cieszyły się dmuchane zamki, gokarty, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, tworzenie masek z gipsu, wata cukrowa, tramwaj konny czy basen z kulami wodnymi.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Tradycyjnie każde dziecko mogło też nabyć opaskę z unikatowym numerem. Następnie rozlosowano dziesięcioro szczęśliwców, do których powędrowały nagrody specjalne, w tym rowery. Na pozostałych czekało jeszcze ponad tysiąc drobnych upominków. Wśród losujących nie zabrakło stałego gościa oratoryjnej imprezy dla dzieci — prezydenta Michała Zaleskiego.

– W ciągu 25 lat przez Oratorium przewinęło się około trzech tysięcy dzieci, z których około dwa tysiące pojechało na obozy — letnie bądź zimowe – podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Niektórzy są już dorośli, mają swoje dzieci, które też tam przychodzą. Cieszmy się, że mamy to — jak to popularnie mówimy — Oratorium u michalitów na Rybakach! Przychodźcie do niego! Korzystajcie ze wszystkiego, co tam jest przygotowane, a nam wszystkim będzie radośniej, ponieważ organizowane przez Zgromadzenie zakonne Księży michalitów wydarzenia są także wspierane przez miasto, województwo i wielu sponsorów. Wasze zainteresowanie napawa nas dumą!

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Na finał festynu odbył się jubileuszowy koncert. Na scenie wystąpiła Isabella, czyli Agata Bobrzyńska, wraz z tancerkami.

– Michayland nie odbyłby się, gdyby nie państwo, nie dzieciaki, bo to wy tworzycie tę wspaniałą, radosną i ciepłą atmosferę. Cieszymy się, że jesteście z nami i bawicie się dobrze. Żadne dziecko nie odejdzie dziś bez nagrody! – zapewniał ksiądz Piotr Bulanda, dyrektor Oratorium i organizator imprezy.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Tegoroczny Michayland jak zawsze rozpoczął się mszą świętą. Co warte dodania, Oratorium działające przy parafii Michalitów na toruńskich Rybakach na co dzień jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania. Ponadto od 25 edycji w okolicach 1 czerwca organizuje wyjątkowy Festyn z okazji Dnia Dziecka.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Torunia Michał Zaleski.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

student-2052868_960_720

Toruńscy nauczyciele z dodatkowym wynagrodzeniem?

Mateusz Bąk21 lipca 2019
60675966_825693604455327_7594529565569974272_n

Co warto wiedzieć o Rowerze Miasta Torunia? Poznaj 10 wskazówek!

Mateusz Bąk20 lipca 2019
500plus

Pierwsze lipcowe świadczenia wypłacone

Mateusz Bąk20 lipca 2019
ciechocinek-3971194_1280

Trwa przetarg na tężnię solankową

Mateusz Bąk19 lipca 2019
accamera_4_cut_przystanek_ll_skyless

W Toruniu powstanie pierwszy „zielony przystanek”

Mateusz Bąk19 lipca 2019
flash-1455285_960_720

Do Torunia nadciągają burze!

Mateusz Bąk20 czerwca 2019
Jezioro_Kamionki_(Kamionkowskie)

Na Kamionki znów pojadą miejskie autobusy

Mateusz Bąk18 czerwca 2019
otwarcie_basenow-1000x600

Rusza sezon basenów letnich!

Mateusz Bąk18 czerwca 2019
dark-blue-sky-4243583_1280

Astrofestiwal zagości do Torunia! To nagroda od marszałka

Mateusz Bąk12 czerwca 2019