fbpx
Miasto

Michayland znów przyciągnął tłumy! [FOTO]

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)
Michayland znów przyciągnął tłumy! [FOTO]
Mateusz Bąk
REAKCJE

Już po raz dwudziesty piąty Zgromadzenie Zakonne Księży Michalitów zorganizowało Michayland! Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji i prezentów

W Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu wyrosło dziś wyjątkowe miasteczko. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Oratorium im. bł. ks. B. Markiewicza przygotowało przeróżne warsztaty, zabawy i konkursy. Do dyspozycji było aż 50 stanowisk. Szczególną popularnością cieszyły się dmuchane zamki, gokarty, malowanie twarzy, wesoły fryzjer, tworzenie masek z gipsu, wata cukrowa, tramwaj konny czy basen z kulami wodnymi.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Tradycyjnie każde dziecko mogło też nabyć opaskę z unikatowym numerem. Następnie rozlosowano dziesięcioro szczęśliwców, do których powędrowały nagrody specjalne, w tym rowery. Na pozostałych czekało jeszcze ponad tysiąc drobnych upominków. Wśród losujących nie zabrakło stałego gościa oratoryjnej imprezy dla dzieci — prezydenta Michała Zaleskiego.

– W ciągu 25 lat przez Oratorium przewinęło się około trzech tysięcy dzieci, z których około dwa tysiące pojechało na obozy — letnie bądź zimowe – podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Niektórzy są już dorośli, mają swoje dzieci, które też tam przychodzą. Cieszmy się, że mamy to — jak to popularnie mówimy — Oratorium u michalitów na Rybakach! Przychodźcie do niego! Korzystajcie ze wszystkiego, co tam jest przygotowane, a nam wszystkim będzie radośniej, ponieważ organizowane przez Zgromadzenie zakonne Księży michalitów wydarzenia są także wspierane przez miasto, województwo i wielu sponsorów. Wasze zainteresowanie napawa nas dumą!

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Na finał festynu odbył się jubileuszowy koncert. Na scenie wystąpiła Isabella, czyli Agata Bobrzyńska, wraz z tancerkami.

– Michayland nie odbyłby się, gdyby nie państwo, nie dzieciaki, bo to wy tworzycie tę wspaniałą, radosną i ciepłą atmosferę. Cieszymy się, że jesteście z nami i bawicie się dobrze. Żadne dziecko nie odejdzie dziś bez nagrody! – zapewniał ksiądz Piotr Bulanda, dyrektor Oratorium i organizator imprezy.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Tegoroczny Michayland jak zawsze rozpoczął się mszą świętą. Co warte dodania, Oratorium działające przy parafii Michalitów na toruńskich Rybakach na co dzień jest miejscem zabawy, nauki i wychowania dla kilkuset dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Tam mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy rozwijać swoje zainteresowania. Ponadto od 25 edycji w okolicach 1 czerwca organizuje wyjątkowy Festyn z okazji Dnia Dziecka.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Torunia Michał Zaleski.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021