fbpx
Miasto

Na Łódzkiej praca wre – wciąż widać postępy

Na ulicy Łódzkiej trwają dalsze prace związane z przebudową (fot. informacja prasowa)
Na Łódzkiej praca wre – wciąż widać postępy
Jakub Strzelka
REAKCJE

W dalszym ciągu trwają prace związane z przebudową ulicy Łódzkiej. Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Włocławskiej. Tym samym na odcinku od Łódzkiej do wjazdu do Toruńskiego Park Technologicznego należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Według przewidywań wykonawcy, prace powinny się zakończyć w ciąg tygodnia

Montaż kanalizacji deszczowej jest kolejnym elementem przebudowy ulicy Łódzkiej. Roboty potrwają około tygodnia. W tym czasie należy spodziewać się utrudnień w ruchu na odcinku od Łódzkiej do wjazdu do Toruńskiego Parku Technologicznego.

Przebudowa ulicy Łódzkiej trwa już drugi rok i jest bardzo rozbudowana. Modernizacji ulegną również sąsiadujące z nią ulice. Część zadań została  już wykonana, ale planowane są kolejne.

W 2015 roku zakończył się I etap przebudowy ul. Łódzkiej. Arteria została przebudowana na odcinku od ul. Andersa do ul. Lipnowskiej (skrzyżowanie z Trasą Wschodnią) – mówi Agnieszka Kobus – Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiej Zarządu Dróg. – Długość przebudowanego fragmentu wynosi 1,3 km. Po przebudowie ulica Łódzka stała się trasą dwujezdniową, posiada po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach przebudowy została wykonana kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Powstał chodnik i ścieżka rowerowa, co poprawiło  bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W rejonie skrzyżowań powstały  dodatkowe pasy, pozwalające skręcającym na bezkolizyjne pokonanie skrzyżowania. Wykonawcą robót była firma PBDI. Koszt przeprowadzonych w 2015 roku prac to 11,6 mln zł. Równolegle z przebudowa ul. Łódzkiej realizowane były  prace związane z  budową tzw. bajpasu, który umożliwia płynny i bezkolizyjny przejazd, bez konieczności wjazdu na rondo, kierowcom jadącym od strony ul. Andersa w kierunku Łodzi.

Przebudowa obejmie również odcinek drogi krajowej nr 91, prowadzący przez ulicę Lipnowską do ulicy Zdrojowej. W okolicy zostanie zbudowany także układ dwujezdniowy, a na wysokości ul. Włocławskiej powstanie 3-wlotowe rondo. Na dalszym odcinku tej ulicy planowana jest modernizacja istniejącej jezdni. Do ul. Zdrojowej powstanie strefa wydzielona dla rowerzystów i pieszych. Przewiduje się także budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi linii Kutno – Piła.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021