W środę uczniowie toruńskich gimnazjów wyłonili spośród siebie najlepszych przedsiębiorców w ramach finału „Chłopskiej Szkoły Biznesu”
Co jednak oznacza to pojęcie? Jest to nazwa ekonomicznej gry planszowej, w którą może grać od dwunastu do trzydziestu osób jednocześnie. To prosta symulacja mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.
Od paru lat w CSB grają uczniowie profilów humanistycznych w III LO im. Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu. Po raz kolejny postanowili się oni podzielić grą z młodszymi kolegami. Wydelegowani licealiści jeździli po różnych toruńskich i okolicznych gimnazjach, w których przeprowadzali międzyklasowe rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Najlepsza klasa z całej szkoły miała okazję zaprezentować się na Wielkim Finale rozgrywek, który odbył się 3.06 w murach III LO.
„Rywalizacja była zacięta, a emocje niekiedy sięgały zenitu” – powiedział, w czasie ceremonii wręczenia nagród, jeden z prowadzących to wydarzenie. Po chwili zostali wyczytani zwycięzcy tegorocznej edycji „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. A zostali nimi uczniowie klasy 3C z Gimnazjum nr. 16 w Toruniu. Pozostałe miejsca na podium zajęły klasa 3A z Gimnazjum nr. 1 w Lubiczu i klasa 3A z Gimnazjum w Czernikowie.
Finał CSB nie stał tylko i wyłącznie samą grą. Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczenia w różnych warsztatach. Śmiechoterapia, gry szkoleniowe, turniej w FIFĘ to tylko niektóre przykłady zajęć prowadzonych w tym dniu. Na wydarzeniu byli również obecni przedstawiciele naszej redakcji. Redaktorzy Marcin Lewicki i Jakub Strzelka poprowadzili dla młodych przedsiębiorców warsztaty dziennikarskie.
Facebook
Twitter
Instagram
RSS