fbpx
Miasto

Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)

(fot. Andrzej Goinski)
Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)
Mateusz Bąk
REAKCJE

Grupa NEUCA, czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, oficjalnie uruchomiła centrum dystrybucyjne w Toruniu. Pracę w nim znajdzie około 400 osób 

Na Jarze przy ulicy Fortecznej powstał  magazyn o powierzchni 14 150 metrów kwadratowych. To drugi co do wielkości tego typu obiekt i piąte zautomatyzowane centrum logistyczne w Grupie NEUCA. Jego maksymalna przepustowość może wynieść do 675 tysięcy opakowań dziennie, a więc z każdego metra kwadratowego dziennie może być wydanych 1800 opakowań.

Magazyn wyposażony jest w automaty do wydawania produktów szybkorotujących, odpowiadających za obsługę ok. 70% linii produktów. Centrum dysponuje również najszybszymi przenośnikami w branży, które transportują z prędkością do 2800 pojemników na godzinę.

(fot. Andrzej Goinski)

(fot. Andrzej Goinski)

Dzięki zastosowanym technologiom zamówienia do aptek mogą być zrealizowane z tego magazynu w mniej niż 24 godziny, a najkrótsze do około 1,5 godziny. Nowe centrum będzie odpowiedzialne głównie za obsługę aptek w północnej i północno-wschodniej Polsce.

– Jednym z naszych kluczowych obszarów aktywności jest konsekwentna praca nad poprawą satysfakcji klientów i coraz lepszy serwis. Bardzo istotne znaczenie w tych działaniach ma sprawny i nowoczesny system logistyczny. Dlatego nowy magazyn w Toruniu, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zwiększa nasz potencjał na jeszcze lepszą obsługę klientów, poprawi efektywność procesów logistycznych i rozwój naszych pracowników – tłumaczy Grzegorz Dzik, Wiceprezes Grupy NEUCA.

(fot. Andrzej Goinski)

(fot. Andrzej Goinski)

Co ciekawe, w sąsiedztwie magazynu prowadzone są też prace nad nową centrali Spółki. Budynek biurowy o powierzchni użytkowej blisko 19 tysięcy metrów kwadratowych pozwoli przenieść do jednej lokalizacji wszystkich pracowników biurowych NEUCA w Toruniu, którzy obecnie rozdzieleni są w czterech lokalizacjach. Nowa siedziba ma powstać w czwartym kwartale 2019 roku, a sam biurowiec zostanie otwarty w pierwszej połowie 2020 roku.

źródło: Informacja Prasowa Grupy Neuca

(fot. Andrzej Goinski)

(fot. Andrzej Goinski)

– Wjeżdżając do Torunia, miasta z ośmiowiekową historią, od strony północnej będziemy widzieli dowód toruńskiej przedsiębiorczości. Będziemy mogli z radością mówić, że historia łączy się z nowoczesnością. Panie i Panowie, dziękuję za podtrzymywanie toruńskiej tradycji. Za to, że to tutaj, nadal w Toruniu będzie funkcjonowała Neuca. To potwierdza, że warto podjąć działalność gospodarczą po to, aby będąc konsekwentnym, upartym i wytrwałym, efektywnie realizować plany i zamierzenia. Gratuluję i życzę trwania w Toruniu w jak najlepszych efektach ekonomicznych i z jak najlepszymi realizacjami w przyszłości – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

(fot. Andrzej Goinski)

(fot. Andrzej Goinski)

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020