fbpx
Miasto

Nowe nazwiska w Piernikowej Alei Gwiazd

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)
Nowe nazwiska w Piernikowej Alei Gwiazd
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu uhonorowano już 32 torunian. Swoimi katarzynkami od soboty pochwalić się mogą prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz i znany fotograf Filip Wolak

Nazwiska laureatów zgodnie z tradycją poznaliśmy 1 stycznia, a odsłonięcie katarzynek miało miejsce podczas Dni Torunia.

– W tym miejscu nie sposób nie powiedzieć, że Toruń, którego początki sięgają 1233 roku, nigdy nie zapomina o tym, co jest najważniejsze: o swoich wybitnych, wyjątkowych mieszkańcach – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Jesteśmy zobowiązani pamiętać o tych, którzy promują Toruń w dalekim świecie, ale i często tutaj tworzą warunki do tego, abyśmy mogli z dumą mówić o naszym mieście.

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)

Filip Wolak specjalizuje się w fotografii lotniczej. Od 1999 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie współpracuje z najlepszymi muzeami. Torunianin cieszy się dużą sławą dzięki zwycięstwu w największym, światowym konkursie fotograficznym „Sony World Photography Awards 2016” w kategorii „Architektura” za lotnicze zdjęcie nowojorskiego Central Parku. Został ponadto oficjalnie zaliczony do elitarnego grona „najlepszych fotografów życia nocnego” oraz „fotografów najbardziej wpływowych”.

– Tego piernika nie traktuje jako nagrody za osiągnięcia, bo jeszcze dużo czasu przede mną i jeszcze muszę wysiłku włożyć, żeby iść coraz dalej, więc nie jest to żadna nagroda, tylko zaszczyt – mówił Filip Wolak. – Traktuję ten piernik jako dowód mojej miłości do tego miasta, które kocham, kochałem i zawsze będę kochał. Mogę powiedzieć, że od dzisiaj moje serce ma kształt piernika.

Swoją katarzynkę odsłonił też jeden z najlepszych polskich menedżerów, sprawujący od 1981 roku funkcję szefa Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz. U początków polskiej transformacji gospodarczej doprowadził firmę do prywatyzacji, po czym firma osiągnęła globalny zasięg, tworząc odziały i centra dystrybucyjne w wielu krajach świata, m.in. w Rosji, w Indiach, w Niemczech i na Ukrainie. Dziś produkuje szeroki asortyment materiałów opatrunkowych i higienicznych, prowadzi własny szpital, zajmuje się też sterylizacją narzędzi chirurgicznych.

– Kreując rozwój naszego biznesu na całym świecie mówimy wszędzie i zawsze o Toruniu – podkreślił prezes Jarosław Józefowicz. – Chcę podziękować Panu Prezydentowi i miastu. Ja się urodziłem w Toruniu, uczyłem w Toruniu, wiedzę pragmatyczną i biznesową zdobywałem poza Toruniem, ale wróciłem i jestem szczęśliwy.

Klaudia Kapela

źródło: www.torun.pl  

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021