fbpx
Miasto

Walka o kolejny cud – przed nami wyjątkowa gala na UMK!

(fot. materiały organizatora)
Walka o kolejny cud – przed nami wyjątkowa gala na UMK!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Już tylko tydzień pozostał do pierwszej Uniwersyteckiej Gali Charytatywnej. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel, a mianowicie pomoc pani Marzenie Laskowskiej

– Nie będziemy operować, to już nie ma sensu, jeśli chce Pani zawiadomić rodzinę, to proszę zrobić to teraz, mają godzinę na dotarcie do szpitala…” – taką tragiczną wiadomość usłyszała Patrycja Laskowska, córka pani Marzeny. U 51-latki zdiagnozowano pękniętego tętniaka. Lekarze dawali jej 1% szans na przeżycie.

Wydarzył się cud

W obecności córek pani Marzena poruszyła ręką i nogą, jednocześnie dając znak życia i jednoznaczny sygnał do walki! Lekarze natychmiast podjęli decyzję o operacji. Ta należała do niezwykle trudnych i kosztowała utratę niemal całej krwi. Kobietę udało się utrzymać przy życiu dzięki ciągłym transfuzjom.

Lekarz, który do mnie wyszedł, użył tylko jednego słowa – cud – wspomina Patrycja Laskowska. – W trakcie pobytu czekano, aż płuca podejmą pracę, aż otworzy oczy, zareaguje na dźwięk. Mama trafiła do OIOM. Nikt nadal nie dawał jej szans. 3 dni – jeśli je przeżyje, zyska jakiekolwiek szanse. Później mówiono o 7 dniach, 21…

Kobieta powoli odzyskiwała energię, aż zapadła w 39-stopniową gorączkę. Okazało się, że została zarażona bakteriami, co wywołało zapalenie mózgu i opon mózgowych. Znów straciła kontakt z rzeczywistością. Rozpoczął się bardzo długi i kosztowny okres leczenia. W końcu powróciła na Oddział Rehabilitacji, jednak droga do zdrowia wciąż jest bardzo daleka.

– Zaczęliśmy od nowa, jeszcze raz, ale ze stopnia niżej – dodaje Patrycja Laskowska. – Teraz było już o wiele trudniej, mama straciła władzę w prawej ręce, doszły bolesne przykurcze i inne problemy. Powoli zaczyna coraz więcej mówić, jednak kontakt jest z nią utrudniony ze względu na to, że ma problem z wymawianiem niektórych głosek, ze złożeniem całego zdania, czasami słowa są zniekształcane.

Pomocna dłoń studentów

W pomoc zaangażowali się Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Samorząd Studencki. Obie organizację odpowiadają za Galę Copernicanę, który w tym roku przyjęła również formę Uniwersyteckiej Gali Charytatywnej.

– Gala Copernicana to plebiscyt, który pozwoli nam wyłonić najlepsze inicjatywy i osoby związane z naszym uniwersytetem, na które warto zwrócić uwagę – mówi Mateusz Schalau. – Gala ma również aspekt charytatywny, jakim jest pomoc pani Marzenie Laskowskiej, mieszkanki Czernikowa, która w 2015 roku straciła zdrowie na skutek pękniętego tętniaka. Dochód z biletów oraz licytacji, które zostaną przeprowadzone na gali, w całości zostanie przekazany na rehabilitację.

W ramach gali zaplanowano także wydarzenia artystyczne. W Auli UMK wystąpi choćby Mateusz Ziółko. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia o 19:00.

– Każdego dnia walczymy o tę sprawność, o każdy krok, słowo, ruch ręką – kończy Patrycja Laskowska. – To wspaniałe, jak bardzo mama chce wrócić, jak przezwycięża wyrok losu, z którym przyszło jej żyć. Pomóżcie nam w dalszej walce, pomóżcie nam zebrać pieniądze na turnusy i rehabilitację domową.

Zbiórka na leczenie Marzeny Laskowskiej prowadzona jest TUTAJ.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020