fbpx
Miasto

Nagrody Marszałka 2018: Dwóch laureatów i dwóch wyróżnionych w Gospodarce

Uroczystość wręczenia Nagród Marszałka 2018 (fot. Andrzej Goinski/materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego)
Nagrody Marszałka 2018: Dwóch laureatów i dwóch wyróżnionych w Gospodarce
Konrad Marzec
REAKCJE

Predrag Topić, właściciel firmy Renex z Włocławka, działającej w branży elektronicznej oraz spółka BIN, produkująca urządzenia do przechowywania ziarna i przygotowania pasz to laureaci tegorocznych Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii „Gospodarka”

W tej dziedzinie wyróżnienia otrzymały Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Łuczniczka” z Tucholi.

Firma Renex została doceniona za wyznaczanie standardów w światowej branży elektronicznej oraz podnoszenie kwalifikacji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie zaawansowanych technologii. Renex jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych, jedyną na polskim rynku firmą oferującą całościową obsługę w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Cechą wyróżniającą Renex jest prowadzenie szkoleń – firma jest jedynym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie Środkowo-Wschodniej, kształcącym elektroników na najwyższym poziomie potwierdzanym powszechnie uznawanymi międzynarodowymi certyfikatami.

Drugi laureat, spółka BIN to uznana w Polsce marka, specjalizująca się w produkcji urządzeń do przechowywania ziarna i przygotowania pasz. Nie zamyka się na inne potrzeby nowoczesnego gospodarstwa rolnego, wprowadzając do oferty nowe wyroby. BIN ciągle doskonali swoje produkty, korzystając z doświadczeń własnych i swoich klientów. Firma w ciągu 28 lat działalności otrzymała liczne nagrody w uznaniu pracy na rzecz unowocześniania rolnictwa, a silosy marki BIN są dziś stałym elementem w krajobrazie nie tylko polskiej wsi.

Wyróżnienia przypadły dwóm instytucjom. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny doceniono za całokształt pracy na rzecz rozwoju gospodarczego i promocji regionu. BPPT przestrzeń funkcjonowania ponad 120 firm oraz blisko 3700 miejsc pracy dla osób z Bydgoszczy i regionu. Na obszarze 286 ha zrealizowano 7 projektów o łącznej wartości 30 mln euro. Park to również  Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, które w samym roku 2017 gościło ponad 40 000 uczestników 106 wydarzeń.

Z kolei Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Łuczniczka” z Tucholi to słodka fabryka w sercu Borów Tucholskich. Fabryka powstała w 1992 roku i od początku swojego istnienia związana jest ze stolicą Borów Tucholskich. Obecnie zatrudnia ok 150 osób i jest jedną z największych firm na terenie Powiatu Tucholskiego.

Źródło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021