Pozostałe dyscypliny

Udane mistrzostwa Polski dla kick-boxerów Smoka Toruń!

Kacper Dąbrowski został mistrzem Polski w kategorii Junior/94kg (fot. Smok Toruń)
Mateusz Bąk

W miejscowości Kartuzy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kick-boxingu w formule kick-light. O wielkim sukcesie i wyróżnieniu może mówić Kacper Dąbrowski, który wygrał rywalizację w kategorii Junior/94kg i został mistrzem Polski

W zawodach wzięło udział 231 zawodników z 58 polskich klubów. Na trzydniowej imprezie nie zabrakło mocnej ekipy Smoka Toruń. W kategorii 79kg toruński klub reprezentowali Łukasz Olszewski i Karol Szmajda, zaś w kategorii Junior/63 kg Piotr Kruszyński. Po ciężkim boju awansować do ćwierćfinału udało się jedynie Szmajdzie, który w walce o półfinał przegrał z zawodnikiem Palestry Warszawa – Bartoszem Dołbieniem.

Zwycięstwa w ćwierćfinałach odnieśli Jerzy Zambrzycki, Mateusz Białecki, Mikołaj Sadowy i Kacper Dąbrowski. Z następnego etapu niepokonany wyszedł jedynie Kacper Dąbrowski, który po równie udanej walce finałowej zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Pozostali trzej musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zadowolić się brązowym medalem.

Półfinałowe walki z udziałem torunian:

-69kg Roger Garbaczewski – Michał Sztajerowski, Mateusz Białecki – Kamil Mateja
-63kg Hubert Ulikowski – Łukasz Jendrych, Jan Lodzik – Jerzy Zambrzycki
-Junior/94kg Sebastian Markiewicz – Michał Adamek, Daniel Koszyk – Kacper Dąbrowski
-Junior/79kg Mikołaj Sadowy – Dominik Bala, Patryk Hrycak – Dominik Kaleta

Finał:

-Junior/94kg Michał Adamek – Kacper Dąbrowski

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?