fbpx
Siatkówka

Drugi dzień siatkarskiego święta w Toruniu – Japonia pokonała Francję

Francuzi niespodziewanie przegrali z Japończykami (fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)
Drugi dzień siatkarskiego święta w Toruniu – Japonia pokonała Francję
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Tegoroczni tryumfatorzy Ligii Światowej – Francja, podjęli na toruńskim boisku reprezentację Japonii. Faworytem meczu była drużyna trójkolorowych, która we wczorajszym spotkaniu pewnie pokonała Iran. Mimo przewidywań, mecz dostarczył wielu emocji i niespodzianek. Po 4 setach lepsza okazała się reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni

Styl gry Japończyków od zawsze dostarcza kibicom siatkówki wielu emocji, ale również kłopotów dla ich boiskowych przeciwników. Tym razem również nie było inaczej. Początek spotkania był bardzo wyrównany, dopiero przed drugą przerwą techniczną trójkolorowi zdołali wywalczyć nieznaczną przewagę punktową – 16:13, głównie dzięki sprawnie funkcjonującemu blokowi i mocnym, celnym zagrywkom. Japończycy znani ze swojej determinacji i walki o każdą piłkę starali się doprowadzić do wyrównania, jednak Francuzi zdołali utrzymać przewagę, powiększając ją do różnicy 5 punktów. Dalsza część seta była jedynie formalnością i zakończyła się ostatecznym wynikiem 25:20 dla reprezentacji Francji.

Drugi set nie usypiał i również należał do wyrównanych. Po drugiej przerwie technicznej nieoczekiwanie na prowadzenie wyszła Japonia, jednak francuski selekcjoner poprosił o timeout, w nadziei na wybicie Azjatów z rytmu. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Decydująca partia seta należała do Japończyków. Niesieni dopingiem toruńskiej publiczności, pokonali Francuzów  25:21, doprowadzając tym samym do wyrównania spotkania.

Rozpoczęcie trzeciego seta także nie było zaskakujące. Trwała zażarta walka, punkt za punkt, aż do stanu 10:8, kiedy po skutecznym ataku Japończycy wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się prowadzeniem zbyt długo, ponieważ do drugiej przerwy technicznej Trójkolorowi doprowadzili do stanu punktowego 16:13. Mimo dobrych nastrojów i motywacji, to drużyna przeciwna sprawiłą niespodziankę! Po doskonałej końcówce seta, Japonia wygrała stosunkiem 25:21, wychodząc tym samym na prowadzenie 1:2 w meczu.

Czwarty set rozpoczęła kanonada Japończyków. Przedzierając się przez potrójne bloki Francuzów, odskakują na kilka punktów. Dominacja Azjatów w czwartym secie była doskonale widoczna, ponieważ do drugiej przerwy technicznej stan punktowy wynosił 16:10 na korzyść Japonii. Podobnie do pierwszego seta dla Francuzów, tym razem to reprezentacja Japonii dopełniła formalności wygrywając set 25:21, tym samym ustalając wynik całego meczu na 1:3.

Beata Mądra

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019