fbpx
Siatkówka

Mistrzowski skład Meczu Gwiazd Plaży Gotyku

Paweł Zagumny jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy w historii (fot. wikimedia)
Mistrzowski skład Meczu Gwiazd Plaży Gotyku
Jakub Strzelka
REAKCJE

Przed nami kolejna edycja Plaży Gotyku. Toruńska impreza znana jest z tego, że co roku zjawiają się na niej największe gwiazdy polskiej siatkówki. Nie inaczej będzie i tym razem. Na toruńskim piasku pojawią się siatkarze, którzy stworzyli historię tego sportu w Polsce na przestrzeni lat

Pierwszym z nich będzie zawodnik, który już rok temu zaprezentował się na Plaży Gotyku. Mowa tutaj o Dominiku Witczaku. Zawodnik aktualnie reprezentuje barwy Asseco Resovii Rzeszów. Ponadto ma za sobą występy w reprezentacji narodowej. Witczak dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, trzy razy srebrny medal, a raz stanął na najniższym stopniu podium. Warto wiedzieć, że Dominik Witczak ma nie tylko sukcesy w klasycznej siatkówce. W swojej karierze zdobył również dwukrotnie Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej. Rok temu Witczak udowodnił, że pomimo tego, że nie zajmuje się już „plażówką” zawodowo, to nie zapomniał jak się gra. Wszystko wskazuje na to, ze w tym roku będzie tak samo

Kolejnym zawodnikiem Meczu Gwiazd Plaży Gotyku będzie znany już w Grodzie Kopernika Krzysztof Ignaczak. Popularny „Igła” zaprezentował się toruńskim kibicom już w zeszłym roku. Informacja o jego występie w Meczu Gwiazd wzbudziła ogromne zainteresowanie fanów, którzy trybuny na Nowym Rynku wypełnili szczelnie już godzinę przed meczem. Przypomnijmy, że Krzysztof Ignaczak jest jednym z członków „złotej” kadry Stephane’a Antigi, która w 2014 roku sięgnęła po tytuł mistrza świata. Pięć lat wcześniej „Igła” z reprezentacją narodową świętował zdobycie mistrzostwa Europy.

Nie mniej sukcesów na swoim koncie ma Paweł Zagumny, który będzie trzecią gwiazdą Plaży Gotyku. Lista jego sportowych osiągnięć jest nawet większa od tej Krzysztofa Ignaczaka. Wychowanek MKS MDK Warszawa jest zwycięzcą Ligi Światowej z 2012 roku. Ponadto z kadrą narodową zdobył mistrzostwo Europy oraz mistrzostwo świata. Złote medale tych czempionatów zdobył również w rozgrywkach juniorskich.

Nieznany jest jeszcze czwarty zawodnik, który zaprezentuje się podczas Meczu Gwiazd Plaży Gotyku. Nieoficjalnie mówi się o Michale Winiarskim. Jaka okaże się rzeczywistość? Tego dowiemy się już niedługo. Jedno jest pewne -podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym w Toruniu zagości Edward Skorek. Przypomnijmy, że jest on legendą polskiej siatkówki. Edward Skorek grał w reprezentacji narodowej Huberta Jerzego Wagnera, z którą zdobył mistrzostwo olimpijskie w Montrealu w 1976 roku. Podczas pamiętnego finału Polacy pokonali 3:2 ZSRR, a zwycięska reprezentacja została okrzyknięta mianem „legendarnej”.  Pan Edward podczas Meczu Gwiazd Plaży Gotyku, wzorem roku ubiegłego, wcieli się w rolę sędziego.

Siatkówka
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019