fbpx
Siatkówka

Nasze siatkarki wciąż w czołówce statystyk Orlen Ligi

Marta Wójcik i Ewelina Ryznar mieszczą się w czołówce statystyk Orlen Ligi (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
Nasze siatkarki wciąż w czołówce statystyk Orlen Ligi
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Mimo dwóch z rzędu porażek Giacomini Budowlanych stosunkiem 0:3, Ewelina Ryznar i Marta Wójcik wciąż plasują się w ścisłej czołówce statystyk Orlen Ligi. Bardzo dobrze wypadają w nich siatkarki najbliższego rywala torunianek – Budowlanych Łódź

Od inauguracyjnego spotkania bardzo wysoką formę prezentuje była kapitan Giacomini Budowlanych – Ewelina Ryznar. Dzięki udanym blokom i atakom, przez pierwsze trzy kolejki przodowała ona w zestawieniu najlepszych środkowych. Po ostatnim spotkaniu z Impelem Wrocław wyprzedziły ją Justyna Łukasik (Atom Trefl Sopot) i Sylwia Pycia (Budowlani Łódź). 

Marta Wójcik z kolei, zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych rozgrywających Orlen Ligi. Nowa kapitan toruńskiej drużyny ustępuje jedynie Natalii Gajewskiej z Atomu Trefla Sopot. Skuteczność rozegrania Wójcik wynosi 37,04%. Gajewska legitymuje się wynikiem o niespełna 10% lepszym.

Nieco spadły notowania pozostałych siatkarek Giacomini Budowlanych. W zestawieniu najlepszych libero Morena Martinez Franchi zajmuje 8. pozycję. Jeśli chodzi o przyjmujące, Ilona Gierak plasuje się na 22. miejscu, a Rebecca Pavan wśród atakujących piastuje 5. lokatę.

Bardzo dobrze w rankingach wypadają siatkarki Budowlanych Łódź, z którymi nasze zawodniczki zmierzą się w następnym spotkaniu. Najlepszą atakującą Orlen Ligi jest obecnie Kaja Grobelna, a na drugich miejscach w klasyfikacjach libero, przyjmujących i środkowych są kolejno Paulina Maj-Erwardt, Heike Beier i wspomniana wcześniej Sylwia Pycia. Czołową rozgrywającą łodzianek jest według statystyk Pavla Vincourova (4. pozycja).

Statystyki są stworzone na podstawie wpływu jaki dana siatkarka na konkretnej pozycji ma w wygranie akcji. Tak zwany “wskaźnik umiejętności” jest obliczany w oparciu o stosunek pozytywnych i negatywnych zagrań pomnożonych przez współczynnik określający znaczenie danej umiejętności dla zawodników poszczególnych pozycji. Cały ranking dostępny jest TUTAJ.

Siatkówka
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019