Siatkówka

Szymon Jezierski złotym medalistą Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA!

Polacy niepokonani w Estonii! (fot. Facebook)
Mateusz Bąk

Szymon Jezierski z kolejnym wielkim wyróżnieniem! W niedzielę młodzieżowa reprezentacja Polski z torunianinem w składzie zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA U18!

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw była Estonia. W zawodach rozgrywanych między 15 a 18 grudnia wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Zeszłoroczni triumfatorzy – Polacy mierzyli się z Ukrainą, Azerbejdżanem i Estonią. Wszystkie mecze padły łupem biało-czerwonych. Nasz zespół wygrywał z wyżej wymienionymi rywalami kolejno 3:1, 3:0 i 3:2.

Tym samym kadeci zajęli pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikowali się do finału. Tam podopieczni trenera Macieja Zendeła mierzyli się z Rosjanami. Siatkarze Sbornej mieli lepszy początek i bardzo pewnie wygrali pierwszego seta. W kolejnych partiach skuteczniejsi okazali się Polacy. Po dramatycznej i bardzo zaciętej końcówce to do nich powędrował złoty medal EEVZA!

Dla Szymona Jezierskiego był to bardzo udany rok. Torunianin jest głównym punktem reprezentacji Polski kadetów, która ostatnio zajęła pierwsze miejsce w turnieju nadziei olimpijskich. Ponadto polscy juniorzy zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce na 24. Mistrzostwa Świata Szkół Gimnazjalnych. Kolejną imprezą tak wysokiej rangi, w której weźmie udział Szymon Jezierski będą eliminacje do mistrzostw Europy