(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Zmagania pań na Orlen Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej dobiegły końca. Złote medale zgarnęły Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska, pokonując w finale Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz 2:1.

Z okazji jubileuszowej dziesiątej edycji Bella Plaża Gotyku zmagania krajowego czempionatu w siatkówce plażowej odbywają się w Toruniu – na Rynku Nowomiejskim i na boiskach Zespołu Szkół nr 10. Krajowa czołówka warunki do gry miała wyśmienite, a to przełożyło się na pełną poświęcenia grę. Do walki o mistrzostwo stanęło szesnaście par, w tym również reprezentantki Polski, które nawet spotkały się w finale.

Już od premierowych zagrań zapowiadało się na niezwykle wyrównaną walkę, choć na pierwszą przerwę techniczną to duet Brzostek – Gromadowska schodził z przewagą czterech punktów. Z każdą kolejną akcją rozpędzał się coraz bardziej, a rywalki nie były nawet bliskie remisu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:14.

Pewna wygrana nie zwiastowała jednak jednostronnego pojedynku. W drugiej partii inicjatywę przejęły Gruszczyńska i Wachowicz, szybko odskakując na cztery, a potem nawet na sześć punktów. Ostatecznie wygrały tę odsłonę do 16.

O losach finału zdecydował zatem tie-break. Asem serwisowym, a w kolejnej akcji efektownym odbiciem dolnym zaczęła go Jagoda Gruszczyńska. Z początku wynik oscylował w granicach remisu, aż do głosu po raz kolejny doszły Brzostek i Gromadowska, które zakończyły ten set pewnym zwycięstwem 15:11, czym przypieczętowały tytuł mistrzyń Polski!

W meczu o brązowy medal górą były Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które wygrały z Aleksandrą Zdon i Izabelą Zackiewicz 0:2 (13:21, 12:21). To jednak nie koniec siatkarskiej imprezy! Dziś o 16:45 rozpocznie się finał mężczyzn.