Derby Budowlanych w Orlen Lidze

W pierwszych kolejkach gra blokiem była bardzo mocnym punktem naszej drużyny (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

Po dwutygodniowej przerwie na parkiety Orlen Ligi wraca toruńska drużyna. W sobotę podopieczne Nicoli Vettoriego podejmą we własnej hali Budowlanych Łódź. Giacomini liczą na przełamanie

Sobotnie spotkanie będzie trzecim z rzędu w Arenie Toruń. Ostatnie dwa nie poszły jednak po myśli zespołu z Grodu Kopernika. Torunianki odniosły porażki w stosunku 0:3, lecz trzeba przyznać, że rywale byli z najwyższej półki. Wszak Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław to medaliści poprzedniego sezonu Orlen Ligi.

Najbliższe spotkanie również nie będzie należeć do najłatwiejszych. Łodzianki niezwykle udanie rozpoczęły sezon, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. Warto jednak zwrócić uwagę na zespoły z jakimi Budowlani się mierzyli. Aż cztery z pięciu plasują się w tabeli za toruniankami. W ostatniej kolejce BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokazała, że łodziankom można utrzeć nosa (wynik 3:2).

Małą niewiadomą jest obecna forma Giacomini Budowlanych. Torunianki ostatnie spotkanie rozegrały 6 listopada, bowiem mecz 5. kolejki z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza został przełożony. Czy naszym siatkarkom nie będzie brakować rytmu meczowego?

– Ciężko pracowałyśmy przez ostatnie 2 tygodnie dlatego też mam nadzieję, że ta przerwa okaże się dla nas korzystna – mówi Ilona Gierak, przyjmująca Giacomini Budowlanych. – Na pewno czeka nas ciężki mecz, z bardzo dobrą drużyną. Po ostatnich dwóch meczach nasze morale trochę opadły i w tym meczu chciałybyśmy je odbudować. Wiem, że jeżeli zagramy to, co potrafimy grać, to jesteśmy w stanie pokusić się o korzystny dla nas wynik. Mam nadzieję na mecz pełen walki, do ostatniego punktu.

Pozytywną informacją dla całej drużyny jest fakt, że do treningów wróciła Sylwia Wojcieska. Środkowa Giacomini Budowlanych Toruń w ostatnich latach zmagała się z poważną kontuzją kolana, a przed startem sezonu nabawiła się urazu łydki. Początkowo wydawało się, że przerwa w grze siatkarki nie będzie aż tak długa.

– Sztab medyczny zdecydował, że ten uraz wymaga zdecydowanie więcej czasu dlatego woleli nie ryzykować, abym mogła być w pełni sprawna do końca sezonu – mówi Sylwia Wojcieska. – Zawsze ciężko ogląda się koleżanki z boku, bardzo się przeżywa, nawet dwukrotnie bardziej niż będąc na parkiecie. Na szczęście z moim zdrowiem wszystko jest już dobrze i wkrótce wspomogę drużynę na boisku.

“Derby Budowlanych” odbędą się w sobotę, 19 listopada, o godzinie 17:00. Bilety na to spotkanie można nabyć za pomocą strony abilet.pl lub w punktach stacjonarnych w całym mieście.